Yasemin Ayşe Kiriş Adnan Oktar’ın tahliye olan kız arkadaşlarından. İşte mahkemedeki savunmasından bir bölüm:

Ben İmam Hatip ve İlahiyat mezunuyum. Yatılı Kuran kurslarına da gittim. Arapça biliyorum ve donanımlıyım. Kuran’ı Arapça olarak okuyorum ve anlıyorum. Asla harama girmem. 13 yaşından beri Beşiktaş Ak Parti Kadın Kolları üyesiyim. Ak Parti Kadın Kollarındaki faaliyetlerim suç teşkil etmeyeceği gibi Sn. Adnan Oktar’ın yanındaki faaliyetlerim de suç teşkil etmez.
Genç kızlar dini yaşamaya cesaret bulsunlar diye hem Kuran’ı anlatıyorum hem de dekolteli ve modern giyiniyorum. Zaten genç kızlardan çok mesaj geldi. ‘Vesilen ile Kuran okuduk’ dediler.

Baskıcı bir ortam olsaydı Adnan Bey’in yanında yıllarca kalmazdım.

Yasemin Ayşe Kiriş diğer iddiaları da cevapladı.

Sn. Adnan Oktar’dan her zaman hayra ve güzele davet gördüm. Adnan Bey asla şiddet ve baskı uygulamaz. Ben zaten kaba sözlere gelemem. Baskıcı bir ortam olsaydı Adnan Bey’in yanında yıllarca kalmazdım.

Hepimiz özgür insanlarız. Aramızda kurallar yoktur. Herkes nasıl istiyorsa öyle yaşıyor. Biz zaten kurallara gelemeyiz. Anayasadaki kurallardan başka kural tanımayız. Sn. Adnan Oktar’ın hiçbir zaman hocalık iddiası olmadı. Adnan Bey’e İslam fıkhına ait bir soru sorulduğunda ‘Kuran’a bakalım, hadislere bakalım, Diyanete soralım’ der.

A9 TV stüdyosu Allah rızası için faaliyet yapılan bir yer. İftiracıların anlattığı gibi gayriahlaki bir ortam asla söz konusu olmadı, olamaz.

11 Temmuz’da tutuklandığımızda bize iki seçenek sunuldu. “Ya hayatınızın sonuna kadar cezaevinde kalırsınız ya da Sn. Adnan Oktar’a iftira atıp dışarı çıkarsınız” dediler. Cezaevi şartlarına dayanamayan birkaç kişi bu şekilde iftira atıp dışarı çıktı.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir