Arabesk müziğinin imparatoru, İbrahim Tatlıses yeniden başladığı İBO Show programıyla pandemi günlerimize renk kattı. Muhteşem konukları ve söylediği şarkılarıyla gönülleri tekrar fetheden Tatlıses, programında Allah’ı hatırlatmayı unutmuyor. İmanlı sanatçımız geçirdiği kazadan sonra neler yaşadığını ve nasıl dua ettiğini programında da sık sık dile getiriyor. Herkes Allah’ı anmalı, sık sık dua etmeli, şükretmeli. İmparator, gösterdiği bu tavırla modern gençlerimize örnek.

İBRAHİM TATLISES: Ben iyiyim Allah’ıma şükürler olsun. Benim eski halimi bilmediğiniz için, bu halime şükrediyorum çünkü şükretmekten başka bir çaremiz yok. En büyük Allah. Derdi veren de Allah dermanı  veren de Allah. Bir gün su içiyordum Almanya’da pipetle, çünkü buralarımdan (ağzının kenarından) dökülüyor. Pipetle içiyordum dedim ki; “Ya Rabbi bana bardakla  lıkır lıkır su içmeyi nasip et, etti. Engelliler biniyorlar ya engelli sandalye diyeyim, ondan dedim Rabbim nasip et. Çünkü bizim ikinci katımızda yarışıyorlardı resmen. Hastenede resmen yarışıyorlar. Bende görüp imreniyordum. Arabayı bırak ona binmeye imreniyordum, düşün yani. Allah onu da kısmet etti. Ama şimdi Allah onu kısmet etmedi artık bıraktım onu. Şimdi yürüyorum normalde.

SABA TÜMER: Çok şükür.

İBRAHİM TATLISES: Allah bereket versin, ne diyorsun.

Okan Bayülgen: “Böyle Allah’a karşı gelmek var mı?”

Ibo Show’da, Okan Bayülgen’in kadınları çok büyük nimet olduğunu söyledi ve kadınlara şiddet uygulamanın Allah’a karşı gelmek olduğunu şu sözlerle anlattı:

Allah’ı sık sık anan, kadınlara önem veren dindar sanatçılarımızı kutluyoruz.

OKAN BAYÜLGEN“Hakikaten bu ülkemizde çok önemli bir mesele. Sizde bunu hep paylaşıyorsunuz, tabi ki. Ben hep şunu söylüyorum bir eski filmde duyduğum  bir laf. Bir genç adam sevgilsinden şikayet ediyor, daha yaşlı bir adam var. Bu böyle kovboy filmi gibi bir film. Diyor ki: “bir kadın seni sevmiş, senin gibi bir adamı sevmiş” diyor. “Sevebilmiş seni, sen hala ondan şikayet mi ediyorsun? Onu beğenmiyor musun?” diyor. Her şeyin başı bu bir kadın sever çünkü. Sever. Yani bu kadar o kadar önemli ki bunun değerini bilememek, bundan dolayı şımarmak… Bir de bundan daha ötesi ona eziyet etmek kadar fena bir şey var mı? Böyle Allah’a karşı gelmek var mı? Korkunç bir şey.”

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir