İstanbul 30. Ağır ceza Mahkemesinde 78’i tutuklu 236 sanığın yargılandığı Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında sanıklara son sözleri soruldu. Tüm sanıklar Kızıl Elmacı ve Ülkücü olduklarını söyleyerek, Adnan Oktar’ı sevdiklerini ve Allah rızası için tüm ömürlerini vakfettiklerini ve beraat ettikten sonra Devletine ve insanlığa faydalı olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Adnan Oktar ise “Şeytan, İblis ve Deccal mağlup oldu” ve

”Tüm müminlere düşman olan iblis Deccal mağlup olmuştur. Allah yerle bir etti. Allah’a hamd olsun. Kardeşlerim ve benim beraatimizi ilan edecek Allah’tır. Rabbimizin bu ilanını bekliyorum.” diye ekledi.

KENDİLERİNDEN ÖNCE ADNAN OKTAR’IN TAHLİYESİNİ İSTEDİLER

Adnan Oktar’dan sonra, son sözlerini söyleyen tüm arkadaşları önce Adnan Oktar’ın, arkadaşlarının ve sonra kendilerinin tahliyesini istediler.

İsnat edilen suçlara Adnan Oktar’dan cevap;

Örgüt değiliz: ”Devlet bizi tanır zaten. Örgüt lideri olsam, içişleri bakanımız bile bile arkadaşlarımızla görüşür müydü? Şeffaf bir yaşantımız var. Gizli bir dünyamız yok. Ben halkımızın gözü önünde olan bir insanım. Benim bulunduğum ortam, canlı yayınlarda da görüldüğü gibi şakalarla dolu, şen bir ortamdır.”

İsrail’le görüşmeler: ”İsrail’le tüm görüşmelerimiz Devletimizin bilgisi dahilinde oldu, saklı gizli asla görüşmedik. İsrail’le Devlet olarak hem siyasi, hem sosyal, hem ticari işbirliğimiz var. Neden yahudilere düşman olalım? Osmanlı da koruyup kollamış, Cumhurbaşkanımız da koruyup kollamış, mazlumdur Museviler. Ayrıca Filistin’e bombardıman yapacaklardı, engelledik. Şarap festivali yapılacaktı, iptal ettirdik.”

Devleti ele geçirme iftirası tam bir zırva: ”Bize silah aldınız diyorlar, ekmek bıçağı alırsın o da silah olur. Taksime çıksak 300 kişi, Devlet ele geçireceğiz desek 20 silahla, bu çok mantıksız, çok zırva bir iddia. Tayyip hocamızın varlığı bizi mutlu ediyor. Hükümeti hep destekledik.”

Casusluk iftirası Devlete hakarettir: ”Biz Akkuyu’da öyle yapılıyor böyle yapılıyor diye birilerine anlatsak bunun bir haber değeri de yok, istihbarat değeri de yok. Burada asıl kızdırıcı olan, bizim casusluk yaptığımızı iddia etmek, bu Devlete de çok büyük hakarettir. Bunun anlamı Devlet görmüyor, duymuyor biz casusluk yapıyoruz demek olur. Bu çok ahmakça bir iddia.”

Küresel güç olma iddiaları: ”Bize küresel güç olmak istiyorsunuz diyorlar, biz Türkiye’nin küresel güç olmasını istiyoruz. Ben Devleti rahatsız edecek bir şey yapmam. Devlet benim devletim. Küresel güç olmak ne işime yarar? Türkiye küresel güç olacak inşaAllah. Ben ayrı Devlet olma derdinde değilim, Devletime güç verme derdindeyim. Ben devleti rahatsız edecek bir şey yapmam. Devlet benim Devletim.”

Kara parayla asla işimiz olmaz: ”Arkadaşlarımın hepsi de helaliyle kazanan varlıklı ve zengin insanlar. Kara parayla işimiz olmaz. MASAK incelemeleri sonucunda, tüm şirketlerin tertemiz olduğunu ve helaliyle kazandığı raporlarlandı.”

Fetö ile bağlantı iddiası: ”Fetö’yü yıllarca en ağır şekilde eleştiren oldum. Eski programlarda da bunu görebilirsiniz. Fetö, ben ve arkadaşlarımdan nefret eder. Bir kez dahi ne telefonla nede yüz yüze görüştüm. 2000′ lerin başından beri sahte ihbarla hakkımızda soruşturmalar başlatıp, operasyon yaptılar davalar açtılar, nefes aldırmadılar. Fetö ile herkesin mutlaka bir bağlantısı var. Ya Bylock ya Bank Asya bağı var. Bizde ise hiçbir bağlantı yok. Gazetelerini bile almadık. Allah korusun eğer 15 Temmuz’da başarılı olsalardı, bizi orada şehit ederlerdi. Fetö hasta bir kafa, insanları rahatça şehit edebiliyor. Daha önce de darbeler oldu. Kan akmazdı, insanları şehit etmezlerdi. Bunlar tankla halkı ezdiler. Ben 2010’lardan sonra nefes aldırmadım bunlara, en ağır eleştirileri yaptım. Çünkü bunlar hem homoseksüelliği, hem bölünmeyi savunuyorlar. O dönem sürekli eleştirdim. Ben bu adamlarla felsefi olarak asla uyuşmuyorum. Can düşmanıyız.”

Cinsel Saldırı suçlamaları: ”Cinsellikle ilgili ithamların uydurma olduğu o kadar belli ki. Cinsel bir ilişki varsa tespit edilir, benim elim başka birinin eline değse hemen anlaşılır. Nefesim bile üstüne gitse genetikten anlaşılır. Cinsellikle ilgili tüm ithamlar şehir masalıdır. Benimle tanışmaya gelen kişilere her zaman mesafeli oldum. Yaşı küçük kız çocuklarını yanlarında aileleri olmadan görmedim. Erkek olsun kız olsun yaşını doldurmamışsa asla stüdyodan içeri sokmuyorum. Tanımıyorum, bilmiyorum, nasıl güveneyim? Ben ta o zamanlardan sosyal mesafe uyguluyordum. Tokalaşmam bile, çok dikkatliyim. Çünkü biliyorum iftira atabileceğini. Her zaman dikkat ettim. Her zaman da faydasını gördüm.”

Hiyerarşi yapılanma iddiası: ”Hiyerarşi diye bir şey yok, samimi arkadaş topluluğu var. Benim arkadaşlarım öyle hiyerarşiye gelecek insanlar değildir. Hiyerarşi insanların keyfini bozan bir şeydir. Sen başsın, sen kenarsın, sen köşesin diye ben öyle şeylerle ilgilenmem. Arkadaşlarımın da zaten hoşuna gitmez öyle şeyler. Vatansever ve dindar olduğum için arkadaşlarım beni çok seviyorlar. Ben sevgi dolu bir insanım, şakacı, hoş sohbet, vatanseverim, dürüstüm, inançlıyım. Böyle insanı herkes sever. Biz birbirini seven bir arkadaş topluluğuyuz.”

Ayrıca, Adnan Oktar kendisine ve arkadaşlarına yönelik kumpas kurulduğunu ve iftiraya uğradıklarını, suç unsuru olabilecek hiçbir eylemde bulunmadıklarını da ekledi.

11 OCAK’TA KARAR AÇIKLANACAK


Sanıkların tek tek son sözleri alındıktan sonra mahkeme heyeti, dosyanın kapsamı ve niteliği gereği karar duruşmasını 11 Ocak 2021’e erteledi. Bu tarihte, yargılama aşaması tamamlanan davaya ilişkin nihai karar açıklanacak.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir