Seren Serengil’in aslanlar olarak bilinen Adnan Oktar’ın arkadaşlarından biriyle 90’lı yıllarda aynı evde yaşadığı ortaya çıktı. Seren Serengil, Adnan Oktar ve çevresindeki kişiler ile ilgili bizzat kendi yaşadıklarını anlattı. 

“Ben o aralarındaki dayanışmayı gördüm etkilendim, herkes birbirini seviyor.”

Bugün basına yansıyan pek çok haberin aksine, Seren Serengil, Adnan Oktar ve çevresindeki insanlar ile ilgili; “Ben o aralarındaki dayanışmayı gördüm etkilendim, stressiz yaşıyorlardı. Herkes birbirini seviyor, hoşgörü içinde. Ve bir de sanat dünyasındaki hengameyi düşünün… Aradaki farklı düşünün… Bir tarafta birbirinin gözünü oyanlar, öte yanda hoşgörülü olanlar” dedi.

1995 yılında verdiği röportajda Seren Serengil, sahne hayatına başlamadan önce Adnan Oktar’ın çevresinden biri ile 8 ay aynı evde yaşadığını anlattı: 

“Sinemada tanıştım, ortak arkadaşlar kanalıyla tanıştık… Ramazan ayıydı… Herkes istediğini söyleyebilir, ben onları yakından tanıdım ve sevdim.”

Seren Serengil, 8 ay aynı evi paylaştığı bu beyle cinsel hayatı hakkında ise şunları söylüyor: 

“Dokunmuyordu bana…”

“Onunla aynı evi paylaşıyorduk ama aramızda hiçbir temas olmuyordu… Sevişmiyorduk… Dokunmuyordu bana… İnsan sevdiğine dokunmak ister, çünkü sevgi dokunmaktır… Yavaş yavaş tartışmalarımız başladı.”

Ama ilişkilerini bitiren bu değildi. Seren Serengil, annesi Nevin Hanım’ın, kızının adına ve kızından habersiz Maksim Gazinosu ile anlaşmış. Hatta annesi Nevin Hanım, sahneye çıkması için ısrar edip, tokat atmış. Erkek arkadaşı ise sahneye çıkmasını istememiş ve bu yüzden de ayrılmışlar. Seren Serengil, Bahadır Bey ile ayrıldığı bu olayı şöyle anlatıyor:

“Bana ‘sana güvenmiyorum, bir daha sahneye çıkarsan bu iş biter!’ dedi. Sahneye çıkmak zorunda kalmıştım. O gece sahnede gözyaşlarım akıyordu ama kimse fark etmedi.”

“ADNAN OKTAR’IN ARKADAŞLARI sayesinde 7 ay dini vecibelerimi yerine getirdim.”

Seren Serengil, Adnan Oktar ve arkadaşları ile paylaştığı ortamı şöyle özetliyor:

Ben 7 ay gibi bir süre için de olsa dini vecibelerimi yerine getirdim… Kuran’ın Türkçe açıklamasını da okudum. Sadece dini öğrenmek de değildi; ben o aralarındaki dayanışmayı gördüm etkilendim. Stressiz yaşıyorlardı. Herkes birbirini seviyor, hoşgörü içinde. Ve bir de sanat dünyasındaki hengameyi düşünün… Aradaki farklı düşünün… Bir tarafta birbirinin gözünü oyanlar, öte yanda hoşgörülü olanlar.”

Adnan Oktar’ı sevenler Twitter’da  Seren Serengil’in “Söylemezsem Olmaz” programında yaptığı konuşmasında yer alan Adnan Oktar’ı öven sözlerini paylaştı. İşte o programdan kareler:

İyi aile çocukları, gece hayatı olan çocuklar, içkiyi bıraktı, namaza başladı

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir