Sayın Adnan Oktar Kuran’ı çok iyi bilen, merhameti, şefkati hayatının her anında yaşayan, kimseye tepeden bakmayan, Anadolu insanını, esnafımızı, gençlerimizi, şehit ailelerini, dedelerimizi, ninelerimizi çok seven, yaşlılarımıza, yoksullara maddi manevi yardımcı olan, Allah’ı çok seven, Allah’tan çok korkan, babacan, vatansever, mazlum bir insandır.

Türk milletimizin ahlakını çok sever, “imanlı millet” diye sık sık över, milletimizin daha ileriye gitmesi ve terör örgütlerinden arındırılması için çabalar, fikri mücadele yapar. Hükümetimizin güzelliklerini dile getirir, çok kapsamlı sosyal medya çalışmaları yaparak halkımızı doğru olana yönlendirir.

Allah’ın varlığını, birliğini anlatarak ateizmin yanlışlığını en güzel şekilde gençlerimize anlatan, İslam’ın güzellikler dini olduğunu anlatan bir tek Sayın Adnan Oktar var. Sayın Adnan Oktar, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ve tüm peygamberlerimizi çok sever.

Bediüzzaman Said Nursi’ye olan sevgisini sık sık dile getirir. Onların güzel ahlakını örnek alır. Onların hayatları, ahlakları Kuran’da detaylı anlatılmıştır ve hepimize örnektir. 

Sayın Adnan Oktar arkadaşlarını da bu güzel ahlakla yetiştirmiş, öfkelendikleri zaman öfkelerini yenmeleri gerektiğini, herkese şefkatli, merhametli, kucak açan olmaları gerektiğini, zorluklar karşısında sabırlı, delikanlı olmaları gerektiğini, Allah’ın rahmetinden umut kesmemelerini, yoksullara yardım etmeleri gerektiğini, temiz, bakımlı olmaları gerektiğini, sevgiye, kaliteye önem vermeleri gerektiğini, kültürlü, neşeli, cana yakın, mütevazı, vatanına milletine düşkün olmaları gerektiğini Kuran ayetleri doğrultusunda öğütlemektedir.

Bambaşka hayatlar yaşayan, kimisi ateist olan insanlar Sayın Adnan Oktar vesilesiyle İslam’ın güzel, sevgi dolu yüzüyle karşılaşmış, Allah’a iman etmiş, namaza başlamıştır. Ateist olup da bu eserler sayesinde Müslüman olan on binlerce insan var.

Bu insanlar İslam’ı yaşamak için bağnaz bir hayat yaşamak gerekmediğini görmüş; sevgi, merhamet dolu bir hayata adım atmıştır.

Sanattan vazgeçmeden, kaliteden, modernlikten, bikini giymekten, dans etmekten, makyaj yapmaktan, müzik dinlemekten vazgeçmeden Kuran okuyabileceklerini, namaz kılabileceklerini, oruç tutabileceklerini, İslam’ı yaşayabileceklerini görmüşlerdir. Dinsizliğe mahkum olmaktan kurtulmuşlardır.

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarıyla karşılaşan her insan onların cana yakınlıklarına, samimiyetlerine şahit olmaktadır. Gösterdikleri şefkat, merhamet ve mütevazilik ilk göze çarpan özellikleridir.

Bir insan hem güzel/yakışıklı, hem zeki, hem iyi üniversitelerde okumuş, hem zengin, hem kaliteli, hem güzel konuşan, asil, hem iyi giyimliyse ve de oldukça mütevazıysa, insanlara tepeden bakmıyorsa bu onun nasıl üstün bir ahlaka sahip olduğunu gösterir!

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşları misafirperver bir milletin mütevazı evlatlarıdır ve milletini her zaman kucaklamaktadırlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir