Makedonya doğumlu Arnavut güzel Arbenita Ismajli, önceki gün Instagram hesabından yeğeninin resmini paylaştı ve altına da “maşaAllah demeyi unutmayın.” diye not düştü.

Daha önceki paylaşımlarında da Yemen’de Müslümanların yaşadığı zulme dikkat çeken ünlü top model, dindar Müslüman kimliğini gururla taşıyor.

Arbenita Ismajli, paylaşımında “Sevgili Yemen, dünya adına ben senden özür dilerim.” dedi.

Son olarak Uygur Türkleri’nin Komünist Çin tarafından maruz bırakıldığı soykırıma dur diyen Arbenita, gösterdiği yüksek vicdan ile sempati topluyor.

“Toplama kamplarında Çin tarafından öldürülen Müslümanların sayısı, Yahudi Soykırımında ölen kurbanların sayısını resmî olarak aşmış durumda, buna rağmen hala herkes sessiz.  BENİ DUYDUNUZ, BİZE KARŞI GİRİŞİLEN DEV BİR SOYKIRIMIN içinde yaşıyoruz.”

Ayrıca Arbenita Ismajli, “dünyada Türk kahvaltısından daha iyisi yok” paylaşımıyla Türk kültürüne olan sevgisini de vurguladı.

Ayran-simit ikilisini de çok seven Arbenita, “Teyzem beni “simit” diye çağırıyor. Anlayan anladı” cümleleriyle ayran simit resmi paylaştı.

Oyuncu Amanda Cerny’nin başlattığı Türk kültürü hayranlığı modasından sonra Inna, Cardy B gibi dünyayı kasıp kavuran şarkıcılar da Türk kültüründen övgüyle bahsetmişlerdi. Arbenita da bu paylaşımıyla kervana katılmış oldu.

Arbenita Ismajli, özellikle Victoria’s Secret sahne showlarının kalkmasından sonra aldığı kilolarla dikkatleri üzerine çekmişti. Kıvrımlı vücuduyla hayranlık uyandıran modelin resimleri on binlerce beğeni alıyor.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir