Adnan Oktar’ın arkadaşı Merve Büyükbayrak’ın mahkemedeki savunmasından:

“Dini bir grup değiliz, dindar arkadaş topluluğuyuz. Biz milli manevi değerlere çok titiziz. Mukaddesata çok saygılıyız.

Cumhurbaşkanımız meyhanelere gidiyor, oradaki halk ile konuşuyor. İşi olduğu için, meraklısı olduğu için gitmiyor. Oradaki halkla ayrışma olmadığını göstermek için gidiyor. Binali Yıldırım, İzmir’e belediye başkanı adayı oldu. Orada kız voleybol takımıyla resim çektirdi. Kız voleybol takımının kıyafetlerini bilirsiniz, kısacık şortlar, dekoltedir. Binali Bey meraklısı olduğu için gitmiyor. “Bizimle sizin aranızda ayrışma yok” demek için gidiyor. Atatürk Latife Hanım’dan Lozan görüşmesine giderken başörtüsünü çıkarmasını istiyor. Başörtüsüne karşı olduğu için değil. Cumhuriyet kurulduğu zaman Cumhur baleleri veriyor. Modern açık hanımlarla kendisi dans ediyor bu balelerde. Bunu meraklısı olduğu için yapmıyor. Türkiye’nin modern, aydın bir ülke olduğunu göstermek için, tebliğ yöntemi olarak yapıyor. Adnan Bey de meraklısı olduğu için, arkadaşlarımız meraklısı olduğu için yapmıyorlar. Yayınlarda danslar çok kısa bir süre oluyor. Biz ‘Siz dini böyle yaşayın’ demiyoruz. “Böyle yaşıyorsanız dini yaşayabilirsiniz” demek istiyoruz.

Devletimiz neyi beğeniyorsa onu beğeniyoruz, neyi beğenmiyorsa onu beğenmiyoruz. Ayette “Her bilenden daha iyi bir bilen vardır.” diyor, “Bilene danışın” diyor. Devletimizin her dediğini yaparız, “Bunu yapmayın” derse yapmayız.”

“Adnan Bey’in hocalık vasfı yok. Bunu kendisi de defalarca söyledi. Bizler sadece samimi Müslümanlarız.”

“Her yerde yapılan programlarda dansözler çıkıyor onlara kimse tek söz söylemiyor.”

“Benim kendimi gizleyecek bir şeyim olamaz. Ben kendime bir lakap takacak olsam, bu niye erkek ismi olsun? Bir telefon dinlemesinde bile sözde bir kod ismiyle hitap yoktur. Benimle alay etmek için yapılan bir şeydir.”

”Adnan Bey bir lider değil dolayısıyla yerine birisinin geçmesi de söz konusu değil. İddianamede benim için hiçbir delil olmadan bir İftira olarak ‘veliaht’ yakıştırması yapılmış. Bu tarikatlarda olur.”

“Biz dini değerlere çok saygılıyız. Bizim yayınlarımız Türk aile yapısını çok destekler. Milli ve manevi değerleri anlatıyoruz. Yaratılış gerçeğini anlatıyoruz.”

“Adnan Oktar kimseye talimat vermez. Bir şey isteyeceği zaman rica eder.”

“Biz Avrupa sosyetesine hitap edebiliyoruz, tüm modern kesimlere İslam’ı anlatabiliyoruz. Diyanet de Anadolu insanına İslamiyeti çok güzel anlatıyor.”

“Çeşme’de Bodrum’da sahil kesimlerde içkisini içen, denize girip bikini giyen kişilere hitap edebilen kişi sadece Adnan Bey’dir.”

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir