A9 TV yayınlarında yaptığı yorumlarla gündeme gelen Adnan Oktar, 2017 yılındaki bir yayınında, 7-10 yıl sonra Azerbaycan ve Türkiye arasındaki sınırların kalkacağını söylüyor. Adnan Oktar yaptığı bir yayında “Azerbaycan bizim canımız, tek milletiz, sınırları kaldıralım” diyor.

Adnan Oktar 2013 yılındaki bir yayında da Türk İslam Birliği’nin oluşması için hükümetimize tavsiye veriyor:

“Hükümetimiz Türk İslam Birliği politikasını tırmandırsın. İttihad-ı İslam için daha hızlı atağa geçsin. İttihad-ı İslam’ı herkes destekliyor, hiçbir engel çıkmaz. Birçok ülke İttihad-ı İslam’ı hemen kabul eder. İttihad-ı İslam için bütün yollar açık, Hükümetimiz bastırsın. Bu konuda bastırdıkça görecekler ki işleri rastgidecek, her adım attıklarında yolları açılacak.”

Adnan Oktar Türk İslam birliğinin bölgede barışa, huzura, güvene vesile olacağını, İttihad-ı İslamın bir an önce kurulması gerektiğini yıllardır söylemiş.

Adnan Oktar’ın Azerbaycan ile ilgili çok konuşulacak o yayını:

Geçmiş A9TV yayınlarında da sık sık aynı konuyu dile getirdiği bilinen Adnan Oktar, Azerbaycan ve Türkiye arasında “Derhal pasaportu vizeyi kaldırıp, nüfus cüzdanına da gerek kalmadan giriş çıkış olması lazım” diyor.

İşte o yayınlardan bazıları:

“Azerbaycan bizim canımız, kalbimiz, parçamızdır. Çok değer verdiğimiz tertemiz mübarek insanların yaşadığı kardeş ülkemizdir. İyiler ittifak edecek, dost olacak. Azerbaycan ve Türkiye iki devlet bir millet olarak inşaAllah tarihte güzel bir şan bırakacaklar. “

“Bir kere Azerbaycan’la birleşmenin hemen olması lazım. Biz samimiyiz, kardeşiz, her şeyimiz bir. Derhal pasaportu vizeyi kaldırıp, nüfus cüzdanına da gerek kalmadan giriş çıkış olması lazım. Konunun uzaması iyi bir şey değil. “

“Azerbaycan ile Türkiye’nin birliği gönüllerde sağlanmıştır. Geriye bir tek sınırların kaldırılması kaldı.”

“Azerbaycan’ı, Azerileri çok seviyoruz. Allah bereketlerini artırsın. Azerbaycan demek Türkiye demektir. Türkiye demek Azerbaycan demektir. Onlar bizim baş tacımız, canımız ruhumuz mübarek kardeşlerimiz. Dünyada da ahirette de beraberiz inşaAllah. “

“Azerbaycan’ın özelliği Türkiye’ye en yakın ülke olmasıdır. Bizim için Azerbaycan Konya gibi, Eskişehir gibi, İstanbul gibi. Bütün Türkiye’de bu böyle bilinir. En yakın bilinir. Azerbaycan için de Türkiye öyledir.”

“Türkiye daima iyiye gidecek. Türkiye büyüyecek, Turan olacak, bütün İslam alemini kucaklayacak. Büyük bir Türk İslam Birliği, büyük bir İttihad-ı İslam oluşacak.”

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir