Adnan Oktar ve arkadaşlarına isnat edilen suçlamalara yönelik açıklama yapan, Adnan Oktar’ın hanım arkadaşlarından Ayşe Koç,  Adnan Oktar davası hakkında merak edilen tüm soruları cevapladı.

Ayşe Koç hanım öncelikle hiçbir şekilde zorla alıkonulmadığını ve 25 yıl Adnan Oktar bey ile arkadaş olduğunu ve kendisinin Kuran okuyup, namaz kıldığını, dini vecibelerini yerine getirdiğini ve büyük ölçüde imanına vesile olanın Adnan Oktar’ın olduğunu söyledi.

Ben dinimi Diyanetten öğrendim

”Bizler kendi halimizde bir arkadaş topluluğuz. Sayın Adnan Oktar’ın hiçbir zaman hocalık veya bazı kişilerin ima ettiği gibi Mehdilik iddiası olmadı. Adnan bey asla fıkıh konularına girmez, her zaman “bunun merciisi Diyanetin Fetva makamıdır” demiştir. Adnan Oktar dans eden müzik dinlemeyi seven, insanlara değer veren, herkes gibi normal bir hayatı olan biridir. Tüm vaktini Allah’a adamış ve tüm dünyada ses getiren Yaratılış Atlası dahil, 300’ün üzerinde eseri milyonlarca kişi tarafından beğeni gören değerli bir yazardır. Ben her Türk vatandaşı gibi dinimi Diyanetin yayınladığı eserlerden öğreniyorum, Kuran’ı okuyup ona göre yaşıyorum, Sayın Adnan Oktar bey kimseye “böyle yapın” diye bir öneride bulunmaz” diye devam etti.

Mason Localarında Kuran’ı Kerim

Ayşe Koç, Adnan Oktar’ın mason localarına tebliğ yaptığını ve tarihte ilk defa Kuran’ı Kerim’in mason localarına girdiğini ve birçok masonun da bu vesileyle Müslüman olduğunu, hatta bazı masonların namaz kılarken camide çekilmiş fotoğraflarının olduğunu belirterek, ”Harun Yahya mason locası” diye internette yazıldığında bunların kolaylıkla bulunabileceğini” söyledi.

Dekolte meraklısı değiliz!

Ayşe Koç, “A9 TV’deki dekolte, bir konsept gereği vardı ve RTÜK’ün uyarısından sonra, devamı olmadı. Bilindiği üzere her kanal ve programda birçok hanım dekolteli. Bu durum sadece bize mahsus bir olay değil ve dahası A9 TV’de dekolte giyimin olmasının bir nedeni vardı” dedi.

Ayrıca  bunun “Türkiye’de kutuplaşmanın önüne geçmek için yapıldığını ve ülkemizle ilgili “kadınların baskı altında olduğu” yönündeki karalamaların boşa çıkmasının ve Hükümetin demokratik olduğunun dış ülkelere gösterilmesinin amaçlandığını da belirtti.

Cinsel istismar iddiaları;

Bu iddiaların doğru olmadığını belirten Ayşe Koç, asıl Adnan Oktar’ın ve arkadaşlarının mağdur olduğunu, hiçbir şekilde iddia edildiği gibi cinsel bir istismarın söz konusu olmadığını, komplo kuranların iftira attığını ve bunları mahkemede hakim karşısında anlattıklarını açıkladı.

Ayşe Koç ayrıca tüm ithamların gerçek dışı olduğunun da altını çizdi.

“Cinsellik konusu çok hassas bir konu olduğu için bizlere husumet besleyen bazı kişiler böyle iftiralar attılar ve iftiralarını güçlendirmek için bazı hanımları zorla ve alenen tehdit ederek, müşteki konumuna getirdiler,” diye sözlerine devam eden Ayşe hanım ”Türk mahkemeleri bu oyunu bozacaktır, içimiz çok rahat” dedi.

Örgüt değiliz

”Bizim hayatımızın hiçbir yerinde suç yok. Suçlu yok. Biz sadece Allah’ın kullarından istediği sevginin, hürriyetin, iyiliğin tüm dünyaya hakim olmasını istiyoruz. Adnan Oktar ve bizler Türk İslam Birliğini savunuyoruz. Devletimizin bekasını esas alan çalışmalarımız oldu. Bizler her zaman Devletimize hizmet ettik ve tüm terör örgütlerine karşı olduk. Yıllardır Fetö’ye ve PKK’ya karşı en güçlü ilmi mücadeyi verdik. Örgüt nefreti, savaşı destekler, ama bizler sevgi insanlarıyız. Başta bizim tabiatımıza aykırı ve bizimle tam zıt bir konu bu” diyerek Örgüt iddialarının yalan olduğunu söyledi.

Silahların hepsi ruhsatlıdır

Adnan Oktar davasında gündem olan başka bir konu da 11 Temmuz 2018 tarihli operasyonda bazı evlerden çıkan silahlar oldu.

Bu konuya da değinen Koç, yasal olmayan tek bir tane ruhsatsız silaha bile rastlanmadığını ve bu silahların hepsinin Devlet onaylı kurumlar tarafından verildiğini, her şeyin legal ve kanunen tam olması gerektiği gibi olduğunu söyledi. Ayrıca ”Arkadaşlarımızın ruhsatlı silahlarının İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından yapılan balistik incelemesinde hiçbir suça karışmadıkları anlaşıldı” diyerek konuya açıklık getirdi.

Açıklamalarından dolayı Ayşe Koç hanıma teşekür ederiz.

Adnan Oktar davası 76’sı tutuklu 238 sanıkla devam etmekte

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir